פינת הקפה במשרד

דף הבית >> מאמרים >> פינת הקפה במשרד

השפעת מיקום וסגנון פינת הקפה על האווירה במשרד

אנשים רבים, גם כאלה המחזיקים בתפקידי מפתח בחברות וארגונים גדולים לא מקדישים את הזמן, המחשבה ותשומת הלב לאחד מהנושאים החשובים בתרבות הפנאי של המשרד - מיקומם של שולחנות קפה ובחירת המיקום של עמדת הקפה (כלי הקפה, המצרכים, מתקן המים, הקומקום או המכונה החשמלית). כאשר פינת הקפה ממוקמת במקום שהכי מתאים לה בחלל המשרד היא יכולה לסייע לא רק לאתנחתא שהעובדים צריכים מדי כמה שעות עבודה אלא גם יהיה לה תפקיד משמעותי בהעלאת יעילות העבודה של כל מי שיפקוד אותה.

מי שיש לו נגיעה כלשהי לתחום של עיצוב פנים לבטח יודע שישנם כמה וכמה עקרונות שעל בסיסם כדאי לקבל את ההחלטה בנוגע למיקום מכון של עמדת הקפה בכל משרד וחברה. מי שעוסק בתחום של תכנון משרדים יידע לזהות בכל מקום ובכל חלל את המיקום האידאלי שגם יתרום לאווירה נעימה ונינוחה במשרד, גם יגרום לעובדים לקום ממקומם ולחלץ את עצמותיהם וגם יהיה מספיק רחוק מעמדות העבודה האחרות על מנת שלא להפריע לעבודתם של שאר העובדים.

היכן הכי כדאי למקם את פינת הקפה?

ישנם כמה עקרונות כאמור שכדאי להתבסס עליהם בעת ההחלטה על מיקום פינת הקפה:
· רצוי שפינת הקפה תהיה ממוקמת בסמוך למרפסת או אזור חיצוני, שכן אנשים רבים מלווים את שתיית הקפה בעישון סיגריה - מה שלא אפשרי בין כותלי המשרד.
· במקרים רבים פינת הקפה היא גם האזור שבו יחממו העובדים את ארוחת הצהריים שלהם ולכן מומלץ שהיא תהיה מרוחקת מאזורי העבודה, על מנת שריח האוכל לא יפריע למי מהעובדים.
· סיבה נוספת לכך שכדאי שפינת הקפה תהיה מרוחקת מעמדות העבודה היא מתן האפשרות לעובדים להתנתק למספר דקות מהמשימות שלפניהם, לאפשר להם אוורור הגוף והנפש וניתוק מהעומס של העבודה.
· חשוב שיהיה מספיק מקום בפינת הקפה על מנת שגם כמות גדולה של עובדים יוכלו לשהות שם ללא צפיפות ותוך הרגשה של נוחות ונינוחות.
· כדאי לשלב גל כסאות וגם שולחנות קפה על מנת שכל אחד יבחר האם הוא מעוניין לשבת או לעמוד. ניתן אפילו לשלב כיסאות בר ולהוסיף ריהוט גן בחלק החיצוני או במרפסת.
· פינת הקפה צריכה להיות ממוקמת באזור שקל ונוח להגיע אליו מכל המשרדים ועמדות העבודה.

מה בנוגע לסגנון פינת הקפה?

גם הסגנון שעל פיו תעוצב עמדת הקפה חשוב מאד. כאשר מוקדשת תשומת לב רבה לנושא עיצוב הפנים או תכנון משרדים - אין ספק שגם פינת הקפה צריכה לקבל את ההתייחסות הראויה. במידה ולא כך יקרה - תיראה פינת הקפה כנטע זר בלב יחידה עיצובית אחת. בעוד בין עמדות העבודה ואזורי המשרד השונים יהיה קשר עיצובי הדוק - הרי שפינת הקפה תיראה זרה וכלא שייכת בלב המשרד. ישנם כמה סגנונות עיצוב המתאימים לפינות קפה במגוון חברות או ארגונים וגם הן יכולות להעביר מסר מסוים של בעלי המשרד או החברה.

מצד אחד - כדאי שפינת הקפה כאמור תהיה תואמת ואחידה בסגנון העיצוב שלה עם שאר אזורי המשרד על מנת לשדר קו אחיד וסגנון שמשקף את ההעדפות האישיות של מנהלי המשרד. מצד שני - על מנת לאפשר לעובדים את הניתוק, האוורור והאתנחתא מהמשימות של העבודה - מומלץ לחרוג ולו במעט מסגנון העיצוב השולט במשרד וזאת על מנת שהעובדים יוכלו גם לשנות את האווירה והנוף שמולם במשך רוב שעות יום העבודה.
 


קפה תמר קפה מכונות קפה מתנות ערכות קפה
אודות
צור קשר
אבטחת מידע
מבצעים
משווקים
מפיצים 
דרושים
מכונת אספרסו - קפה תמר
גאדג'טים לרכב
מתנה מקורית לגבר
מתנה לאבא
מתנה לחבר
מתנות לגבר ליום הולדת
מתנות מיוחדות לגבר
רעיון למתנה לגבר
מתנות לגבר ליום האהבה
מתנות לגיוס
מ
תנה לבן זוג
מ
תנה לגבר בן 40
מתנה לגבר בן 30
מתנות לעובדים
מ
תנה למפקד
מתנה למנהל
מתנה לסבא
סט מלא לרכב
מתנה וי.איי.פי
מתנה לגבר לראש השנה
מתנה לגבר בן 50
מ
תנה ליום נישואין לגבר
אריזות מעוצבות
מאמרים
קפה תמר , ריינס 4 תל אביב , Tamar.bhen@gmail.com  |     תקנון החנות קפה תמר    
  
טלפון: 03-6006211 ,  פקס: 03-6006311
Handpresso © 2011 all rights reserved

 

קידום אתרים אורגני - Getproseo

 

 

כל הזכויות שמורות : ShirNet©2015 שירנט- בניית אתרים
www.shirnet.co.il